W jaki sposób spędzić wolny czas? Jak Polacy spędzają wolny czas?

Posted on 25/06/2020 7:49am

Spędzanie czasu wolnego zależy od wieku, zamożności, uwarunkowań społecznych. Poniektórzy uważają, że dzisiaj mamy więcej wolnego czasu niż w PRL-u.


Skoro tak, to w jaki sposób wykorzystujemy urlopy a także jakiego rodzaju aktywności cieszą się największym zainteresowaniem? Mimo powszechnej opinii w czasach PRL-u mogliśmy mniej swojego wolnego czasu poświęcić rodzinie jak też na wypoczynek, dlatego że pracowaliśmy przez sześć dni w tygodniu a jedynie niekiedy wypadała niepracująca sobota.
Lecz było również tak, iż większość osób zatrudnionych zdołała wyjechać na dwutygodniowy czy też nawet miesięczny urlop czy okazjonalne wycieczki. Współcześnie nie jest to proste. Częstokroć ze względów finansowych czy też z obawy o utratę zatrudnienia zgadzamy się na coraz krótsze wakacje.

Jeśli czujesz, że ta porada może okazać się według Ciebie za krótka, to zamieszczony tutaj (http://s-performance.pl/oferta/chip-tuning/) materiał na pewno przypadnie Ci do gustu. Kliknij i sprawdź.

Jednakże bardziej doceniamy czas wolny oraz – jak wykazują badania – coraz to więcej wydajemy, by był to czas spędzony atrakcyjnie.


selfie - samochód
Author: roovuu
Source: http://www.flickr.com


Jak spędzamy wolny czas? Urlop zależeć będzie od możliwości. Forma spędzania wolnego czasu zależy od bardzo wielu elementów, które badacze dzielą na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Do pierwszych zalicza się środowisko (klimat, komunikacja), wzorce zachowań a także przyzwyczajenia. Wewnętrzne czynniki to typ osobowości, indywidualna potrzeba ruchu albo kontaktu z drugimi ludźmi.https://www.sportwheels.pl/pol_m_Opony-online_Opony-zimowe_Rozmiar-R12-3956.html opony zimowe 12O tym, w jaki sposób spędzamy czas wolny, decydują również stan zdrowia, sprawność fizyczna, płeć, wiek, wykształcenie, zawód a także rzecz jasna sytuacja materialna. Niemałą rolę odgrywają także wzorce przekazywane przez familię, grupę rówieśniczą czy przyjaciół.
Osoby lepiej wykształcone w czasie wolnym częściej chodzą do kina, na przedstawienia bądź oddają się ukochanej lekturze. Częściej także uprawiają sport czy wybierają się na ekskursje.

Tags: wycieczki, sport, wakacje, czas, badania