W jaki sposób rozwija się rynek smartfonów, z jakiego powodu te urządzenia są tak chętnie kupowane.

Posted on 07/10/2019 5:54pm

Jeszcze przed dwudziestu laty nikt nie przypuszczał, w jakim kierunku będzie się rozwijał rynek telefoniczny. Panowały wówczas wielkie, nieporęczne aparaty, które nie dość że kosztowały fortunę, to oprócz dzwonienia niedużo więcej mogły zaproponować. Rozwój technologii przyczyniał się do zmniejszenia rozmiarów urządzeń, lecz dopiero wynalazek firmy Apple sprawił, że rynek komórek wygląda obecnie tak jak wygląda. Jedną rzecz trzeba przyznać, właściciel tej firmy to był wizjoner, i umiał swoje wizje wprowadzić w życie.


application
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Jeden ze swoich pomysłów postanowił wykorzystać w całkowicie nowym urządzeniu, które w miejsce klawiatury miał zupełnie odmienne rozwiązanie, czyli ekran dotykowy. Cały sprzęt złożony był właśnie z tego ekranu, obudowy i układów elektronicznych wewnątrz. Świat początkowo z ostrożnością podszedł do tej nowinki, ale wszystko bardzo szybko zweryfikowali klienci. Telefony mające ekran dotykowy zaczęły być symbolem prestiżu, więc ich sprzedaż zaczęła bardzo dynamicznie rosnąć.

Bardzo szybko inne firmy zaczęły dostrzegać możliwości, jakie miały w sobie smartfony, bo właśnie w taki sposób nazwano te urządzenia, i świat zaczął być zalewany nowym sprzętem. Dzisiaj rynek smartfonów bardzo dynamicznie się rozwija, w zasadzie zwykłe telefony już dawno utraciły swoje znaczenie. A same smartfony są obecnie potężnymi komputerami, o parametrach i możliwościach sporo przewyższających kilkunastoletnie komputery. Współcześnie na rynku liczą się dwa rodzaje smartfonów, czyli sprzęt opierający się na systemie operacyjnym Apple i Android.


Smartphone
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Chce je gonić Windows ze swoim systemem okienek, ale na razie mocno zostaje z tyłu. Popularność tych urządzeń bierze się również z tego, że zapewniają one mnóstwo rozrywki a także w wielu przypadkach i pracy. Powstające współcześnie aplikacje na smartfony to coraz bardziej rozbudowane programy, przez co mogą cieszyć i graczy i osoby chcące pracować na tych urządzeniach. Biorąc pod uwagę rozwój tego rynku należy się spodziewać, że wkrótce telefony klawiszowe staną się zabytkiem.

Tags: Windows, telefony, rynek, Urządzenia