W jaki sposób robić interesy z chińskim partnerem? Czy zamiast tego lepiej korzystać z pomocy dobrego pośrednika?

Posted on 10/10/2019 7:22am

Chińczycy mogą tak naprawdę wyprodukować każdy towar, o każdej jakości oraz co ważne, w możliwie niskiej cenie. Dlatego też wiele ludzi mocno zastanawia się nad importem z Państwa Środka. Pytanie jednak się pojawia, kto powinien myśleć o tego typu imporcie? Na pewno nie taka osoba, która myśli, iż przez niskie ceny wszystko się uda. Małe ceny są na pewno istotne, ale opierając interesy czy przesyłki z Chin tylko o to, można być pewnym, że daleko nie zajdziemy.

Kontener
Source: sxc.hu
należy wziąć pod uwagę to w jaki sposób myśli Chińczyk i co jest dla niego ważne.

Jeżeli zainteresował Cię zaprezentowany zagadnienie, poznaj szczegółowy tekst (https://sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej), gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Poszerz swoje wiadomości.

Chińczycy więc przykładają sporą wagę do zachowywania ważnych dla nich społecznych konwenansów i tradycyjnych wartości, czy to w życiu prywatnym czy w biznesie. W Chinach człowiek nie jest uważany jako indywidualność, ale przez pryzmat własnych relacji z innymi. W naszym kraju słowo układ jest kojarzone dość negatywnie, w Chinach natomiast to słowo otwiera drogę do sukcesu.

Jeśli zainteresowała Cię tego typu tematyka, bez wahania przeczytaj też to użyteczne opracowanie, gdyż znajdziesz tam bardzo wartościowe informacje.

Sam w związku z tym fakt pochodzenia importera z zachodu odmyka na rynku chińskim wiele drzwi. By natomiast radzić sobie naprawdę dobrze trzeba wejść w swoisty układ. W Chinach więc układ przyjacielski, dobre relacje w obrębie układu biznesowego, są czasem istotniejsze aniżeli szczerość. Bierze się to po prostu z przeświadczenia, iż atmosfera i kontekst sytuacji są najczęściej bardziej istotne niż tylko słowa. Jak mawiają znawcy, rozmawianie z Chińczykami to nie mająca końca gra pozorów, i chociaż obu stronom zależy na utrzymaniu dobrej relacji, to przy tym realizują one taki cel na dwa różne sposoby.import z chin
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Jak w związku z tym widać, aby posiadać dobre relacje z obywatelem tego państwa, a tym bardziej, by prowadzić z nim interesy, nie wystarcza jedynie wiadomość o niskiej cenie. Nic w ten sposób nie wskóramy, a stracić możemy o wiele więcej. Zamiast więc się nad tym zastanawiać warto zaufać firmie, jaka zajmuje się pośrednictwem w tego rodzaju negocjacjach. Istnieje kilka takich firm, i jak wskazuje praktyka, firmy, które chcą wejść na rynek chiński najczęściej korzystają z ich pomocy (nasza oferta). Dlatego też tego rodzaju szeroka pomoc, jak nawiązywanie relacji, dobijanie targu, kontenery z Chin czy kwestie zapłaty jest niesamowicie pomocna jak i daje końcowy sukces.

Tags: cena, pomoc, sukces, import