W jaki sposób oraz czy w ogóle możliwa jest zmiana dostarczyciela gazu? Jak możemy to uczynić, jakie są wymogi?

Posted on 18/09/2021 7:28am

Wiele ludzi nie jest zadowolonych z tego jak działa obecny dostarczyciel gazu oraz myślą nad zmianą. Sprawdzają czy jest to coś możliwego do zrealizowania, i jak to można w ogóle zrobić? Na szczęście istnieje taka możliwość i każdy jest w stanie z takiej opcji skorzystać, warto więc sprawdzić, w jaki sposób zrobić tego typu zmianę. Najpierw powinniśmy zawrzeć umowę z nowym, wypatrzonym przez nas, dostarczycielem, jaki działa na terenie dystrybutora. Potem na pewno trzeba zerwać dotychczasową umowę ze sprzedawcą.

licznik gazu
Author: Peretz Partensky
Source: http://www.flickr.com
Jeśli konsument miał do tego czasu umowę kompleksową, natomiast z nowym sprzedawcą podpisał umowę tylko na sprzedaż, to do tego trzeba też podpisać umowę o świadczenie usług dystrybucji gazu z dystrybutorem, czyli firmą, jaka dostarcza gaz. Najważniejszym warunkiem rozwiązania tego typu umowy w momencie zmiany sprzedawcy jest pływ okresu wypowiedzenia więcej info. Po zawarciu kontraktu z nowym dostarczycielem należy pamiętać by podać tą informację do Polskiej Spółki Gazowniczej, jaka zajmuje się sieciami. Do przeprowadzenia każdej z tych czynności użytkownik właściwie jest w stanie upoważnić inną osobę, na przykład nowego sprzedawcę.

Dystrybutor musi zezwolić nam na zmienienie sprzedawcy, nie później niż w okresie trzech tygodni od dnia złożenia zawiadomienia o zmianie sprzedawcy, poprzez odbiorcę lub też upoważnionego przez tą osobę sprzedawcę.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość informacji na ten wątek - odsyłam do tej strony (https://komornikolesno.pl/), ponieważ znajdziesz tam dokładne dane, które wyjątkowo Cię zainteresują.

Co ważne, zmiana sprzedawcy gazu nie może sprawiać zakłóceń w ciągłości dostawy paliw gazowych. Znaczy to po prostu, iż nie powinno być tak, że kiedy zrezygnujemy z umowy z jedną firmą, to przez miesiąc nie będziemy mieli gazu. Cały zaś proces w związku z tym tyle trwa, ile wynosi czas wypowiedzenia u wcześniejszego sprzedawcy. Najczęściej jest to jeden miesiąc.

Jeśli chcesz, żeby podobne wiadomości zostały Ci w głowie na dłuższy czas, sprawdź witrynę, do której odnośnik jest tu. Są w tamtym miejscu bardzo analogiczne informacje.




Nowa firma zajmuje się najczęściej wszystkimi formalnościami, zaczynając od przekazania wypowiedzenia dotychczasowej umowy, po przygotowanie zawiadomienia dotyczącego zmiany nazwy, aż po przekazanie go do dotychczasowego operatora. Zawierając kontrakt z nowym sprzedawcą albo wypowiadając dotychczasową, najlepiej zapoznać się z najważniejszymi pojęciami. Najważniejsze to wejście w życie nowej umowy jak również rozwiązanie starej umowy. Zmiana sprzedawcy, czyli nowa umowa bez sprawdzania przez konsumenta warunków rozwiązania starej umowy, będzie się wiązać z nieprzewidzianymi skutkami prawnymi, jakie biorą się na przykład z dublowania się umów. Dzieje się tak, kiedy dotychczasowa umowa jeszcze nie wygasła, natomiast nowa już weszła w życie.

Tags: umowy, sprzedawcy, wypowiedzenia