Turystyczne atrakcje Holandii, a więc co rzeczywiście należy zobaczyć?

Posted on 25/09/2019 9:34am

Kraj tak bardzo ukształtowany przez człowieka jest wielkim miastem poprzecinanym polderami, skwerami oraz kanałami. Właśnie owe miasta i obywatele czynią Holandię unikalną.


Znajdziesz tam cudne wsie, średniowieczne zamki, gigantyczne budowle wodne, przystanie, śluzy, pola kwiatowe i płaskie jak stół bilardowy poldery poprzecinane kanałami, duże wydmy, bajeczne parki rozrywki, otwartych człeków a także relaksową aurę.


Wiatraki w Kinderdijk powinniśmy obligatoryjnie ujrzeć będąc w Holandii. Spacerek po grobli wzdłuż dziesiątków wiatraków jest bardzo fotogeniczny. Jeśli jeden z wiatraków jest otwarty do odwiedzania - koniecznie powinniśmy go obejrzeć - jest to jest niezapomniane odczucie, szczególnie kiedy jest w ruchu.


marka
Author: Emilian Robert Vicol
Source: http://www.flickr.com
samochody - panorama
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com


Staphorst jest najsłynniejszą w Holandii wsią protestanckich fundamentalistów, to coś na podobieństwo Amiszów amerykańskich, nic zresztą dziwnego pochodzą oni z tego samego źródła. Niewiasty przyodziane w tradycyjne stroje ludowe, obligatoryjnie suknie oraz nakrycia głowy. Na terenie całej Holandii znajduje się blisko 300 fortec.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.mtc-rental.pl/oferta.html), która też Cię zaciekawi. Przeczytasz tam m.in. informację o zajmującej Cię tutaj tematyce.

Zamek Muiderslot datowany (rozwinięcie tych informacji> nasze linki)jest od 1280 roku. Znajduje się w mieście Muider i jest muzeum udostępnionym do zwiedzania. Jego wygląd jest niezmieniony od od sześciu wieków lat. Jest on najbardziej znanym średniowiecznym grodziskiem w Holandii. Zbudowany został z cegiełek jakimi składano daniny celne. Zamkowy ogród jest niewątpliwie także warty zobaczenia.


Zamek Ammersoyen jest dobrze zachowanym średniowiecznym grodziskiem na wodzie w Holandii oraz leży nieopodal Den Bosch, metropolii Brabancji. Również wart jest zobaczenia. Do Holandii z Polski codzienne odjeżdżają busy Holandia jest faktycznie piękną krainą!

Tags: miasta, wiedza, opłaty, busy