Stan wilgotności w naszym mieszkaniu ma duże znaczenie dla własnego zdrowia

Posted on 03/08/2022 9:06am

Okres grzewczy, to trudny czas, dla tych wszystkich dbających o stopień nawilżenia w powietrzu we własnym mieszkaniu.


Zimą powinniśmy wszak zadbać o odpowiednią temperaturę w naszych pomieszczeniach.
Co należy robić, gdy stosownie centralnego ogrzewania, wywoła mocno drastycznie wysuszenie klimatu wewnątrz? Właściwy poziom wilgotności w domu ma wpływ nie tylko na komfort pracy, nauki czy relaksu, ale daje szansę również utrzymać naturalne funkcje zabezpieczające błony śluzowej w nosie oraz przewodów oddechowych. Niezwykle często nie mamy pojęcia, iż w tym czasie częściej możemy chorować na różne dolegliwości, właśnie z tych powodów.


Znakomitym wyjściem, mogą okazać się nawilżacze powietrza - na na na do powietrza. Przyrządy te wykorzystywane są do podtrzymywania w pomieszczeniu właściwego poziomu wilgoci atmosfery. Większość z nich może być świetnie stosowana również do inhalowania, leczeniu zapachem czy choćby jonizacji. Te najprostsze rozgrzewając się produkują cieplutką mgiełkę z wody, która wyrzucają z nawilżacza do pomieszczenia. Mgiełka, oprócz właściwości nawadniających ma możliwość także wypełniać pokój świeżym zapachem. Na rynku znajdziemy też nawilżacze ultradźwiękowe i te z opcją jonizacji.


kabel ethernet
Author: Alan Rampton
Source: http://www.flickr.com


Po przeciwnej stronie mamy problem z wilgotnością. Osuszanie powietrza - osuszacz powietrza okazuje się być równie ważne jak jego nawilżenie. W tym przypadku najprostszym sposobem jest rozgrzanie powietrza wewnątrz do właściwej temperatury.
Jeżeli pomimo tego, w naszym lokalu jest nazbyt duży stan nawilgocenia trzeba zasięgnąć porady budowlanej. Całościowe osuszanie pomieszczeń a nawet całego domu jest już złożoną czynnością.