Samochód – zorientuj się jak się o niego zatroszczyć?

Posted on 20/02/2020 8:09am

Samochód posiada obecnie chyba właściwie każdy z nas. Nie jest to zazwyczaj mały wydatek, niejednokrotnie długo oszczędzamy, by móc sobie na niego pozwolić. Z tego względu kiedy wreszcie suma na rachunku zaczyna być dostateczna, jesteśmy niezwykle uszczęśliwieni, skaczemy wręcz z radości. Szybko zaczynamy rozglądać się za upragnionym modelem auta.


lampa uliczna
Author: Alexandra Zakharova
Source: http://www.flickr.com
Wertujemy ogłoszenia, aukcje internetowe, wśród napotkanych na ulicy samochodów wypatrujemy takich z kartką na szybie. Cieszymy się, że w końcu będziemy mogli zdecydowanie wygodniej i sprawniej się przemieszczać, zrezygnujemy z komunikacji publicznej.

Zaintrygował Cię poniższy komentarz z witryny (https://interdeko.pl/)? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to zapraszamy do polemizowania. Każda debata będzie przydatna.

Warto jednakże zapamiętać, że jeżeli chodzi o auto, wydatki nie kończą się na samym jego kupnie. Wręcz przeciwnie można rzec, że to dopiero ich początek. Ubezpieczenia, paliwo, przeglądy, naprawy – za wszystko należy płacić i to dość sporo. A im pojazd starszy, tym częściej jest zepsuty. Czasami trzeba w nim naprawiać właściwie wszystko – silnik, akumulator - akumulatory exide warszawa agm i wiele innych części.

Gdy już kupujemy samochód, dobrze również pomyśleć o garażu. Pamiętajmy, iż w ten sposób poprawimy jego sprawność, sprawimy, że będzie on nam o wiele dłużej służył. Jest to zatem wydatek, który się zwraca. Jeżeli zamieszkujemy w swoim domu, posiadamy wokół niego kawałek działki, garaż nie może stanowić żadnego problemu. Możemy go tak zwyczajnie wbudować w dom czy postawić obok, wystarczy parę kawałków blachy. Gorzej jeżeli mieszkamy w mieście, w bloku. Tutaj przeważnie nawet jeśli garaże są niedaleko, to ich ilość jest ograniczona oraz nie każdy mieszkaniec ma możliwość, aby z takiego „luksusu” skorzystać.


Załóżmy jednak, że chcemy zakupić garaż i mamy do wyboru kilka. Na co zatem zwrócić uwagę? Na pewno na lokalizację. Postarajmy się, by nasz garaż był położony w dość bezpiecznym miejscu – dobrze oświetlonym przez lampy uliczne led, jak również w miejscu obserwowanym przez ochronę lub policję. Poza tym każdemu chyba zależy, aby garaż był położony blisko jego miejsca zamieszkania – po to w końcu kupujemy auto, żeby przemieszczać się dużo szybciej i sprawniej. Najlepiej jednak udajmy się po prostu do spółdzielni mieszkaniowej i spytajmy, co ma nam ona do zaproponowania. A dopiero potem wybierajmy.

Tags: opłaty, wydatek, koszty