Polskie skarby narodowe

Posted on 31/12/2019 2:22pm

Ludzie w Polsce zawsze patrzą z zazdrością na inne narody, że te mają bogate pokłady surowców naturalnych.
Bez powodu. Polska też ma się czym pochwalić i ma ogromne złoża. Zobaczmy, co jest u nas wartościowe.

Węgiel

złoża naturalne
Polska jest liderem, tuż za Niemcami, jeśli chodzi o wydobywanie węgla kamiennego. Co oczywiste, w wyniku tego ponad 90% energii wytwarzanej jest w spalinowych elektrowniach. Powoduje to dużewielkie sprzeciwy zielonych, dlatego instalowane są do węglowych elektrowni coraz to nowe filtry i wprowadzane są obostrzenia emisji CO2. Także w przyszłości jest pewne że Bruksela powiększy opłaty na kraje członkowskie emitujące CO2, w wyniku czego może dużo stracić nasz kraj.

Przeczytaj więcej w tym serwisie (http://www.maragency.pl/kategoria/sitopiaskowniki/43) i przestudiuj analizowane tematy też z innej perspektywy - one na pewno również Cię zaabsorbują.

Jak na razie jednak nie istnieje inna opcja do czasu wybudowania elektrowni atomowej.Sjenit

Może nie tak drogi jak srebro, to ciągle nadal poszukiwany. Sjenit czy też kostka sjenitowa kupowane są do wielu celów, w budowlance i nie tylko dzięki czemu znajduje odbiorców również za granicą. Przy okazji wykopywania sjenitu kopalnia wydobywa też kruszywo drogowe, na które w ostatnich latach z powodu wielu budowli, rośnie spore zapotrzebowanie.

Srebro

Wykopywane są przez polską najpotężniejszą spółkę KGHM.

Zobacz ten link - to żadnych wątpliwości świetna propozycja, która z całą pewnością bardzo Cię zaciekawi! Nie zwlekaj zatem i zobacz już teraz.

Polska ma spore złoża miedzi, której ceny na rynkach światowych w ostatnich 7 latach mocno zdrożały. Dodatkowo podczas wydobywania miedzi pozyskiwane jest srebro. Po Indiach Polska jest drugim producentem srebra.

Są też inne obszary, o których można by napisać. Węgiel brunatny może nie jest tak kaloryczny jak węgiel kamienny, ale z tego powodu jest dużo tańszy a jego wydobycie jest łatwiejsze ze względu na odkrywkową metodę wydobycia. Polska jest także sporym producentem wierzby energetycznej i innych roślin które służą do produkcji biopaliw.

Tags: dwutlenek węgla, ceny, CO2, srebro, opłaty, kopalnia, limity, wydobycie

Author: S.S.