Polska - Rosja, Ukraina

Posted on 06/10/2019 7:22am

Wielka polityka nie zawsze odpowiada całkowicie nastrojom obywateli. Możemy się o tym przekonać na przykładzie polskich stosunków z państwami zza wschodniej granicy. Choć od wieków toczyliśmy ze sobą wieczne wojny, a później znajdowaliśmy się pod ”opieką” Sowietów, to przez wszystkie dzieje zwykli ludzie porozumiewali się ze sobą bez żadnego kłopotu.


Ciężarówka
Source: http://sxc.hu/
Prężnie rozwijały się szlaki handlowe, a także kwitły stosunki kulturalne. W końcu należymy do narodów słowiańskich, o takim samym charakterze. Mamy wspólne korzenie, obyczaje i ludową mądrość. Takich więzów krwi nie można tak prosto przerwać, choćby nasi politycy bardzo się o to starali.

Jakiekolwiek animozje odchodzą w dal, kiedy do gry wkracza biznes. Troska o dobro swoich najbliższych jest często mocniejsza niż ksenofobia, czy uprzedzenia na tle rasowym. Dlatego handel wiecznie będzie jednoczył wszelkie narodowości. Historia polskich kontaktów handlowych z Rosją i Ukrainą dosięga dawnych dziejów.

Zakłady zza wschodniej granicy bardzo chętnie robię interesy w Polsce, otwierają filie, czy fabryki. Tymczasem my z wielkimi sukcesami podbijamy tamtejszy rynek. Jeszcze w czasach istnienia Związku Radzieckiego, dowolne towary z naszego kraju były niezwykle popularne, a przymiotnik „polski” był synonimem najlepszej jakości. Wprawdzie dzisiaj jego siła nieco osłabła, jednakże w dalszym ciągu opłaca się współpracować z naszymi sąsiadami na wschodzie.

Transport kolejowy
Author: InterCityImpress
Source: http://www.flickr.com
Dlatego ogromne sumy zarabiają te firmy, które zapewniają transport (polecam pasy mocujące w ofercie przedsiębiorstwa Cleo Polska) do Rosji (więcej na ). Wysoka jakość usług, błyskawiczne przewózki oraz nowoczesne i sprawne samochody ciężarowe to ich wizytówka. Dzięki firmom transportowym można przewieźć nasze produkty w każde miejsce na terenie byłego Związku Radzieckiego.

Ale życie nie opiera się jedynie na zarabianiu. Niezwykle często jeździmy w te strony w celach turystycznych. Obecnie wyjątkowo popularne są wakacje na Krymie. Powstaje mnóstwo agencji turystycznych, które zapewnią nie tylko transport, ale również niesamowite atrakcje i odpowiednie warunki bytowe na miejscu (sprawdź jak się z nami skontaktować). Wakacje w Odessie na pewno dostarczą nam wielu niezapomnianych przygód.

 

Tags: rynek, biznes, handel, towary