Od aparatu z tarczą do genialnego smartfona. Kilka słów o zmianach w telefonicznej branży.

Posted on 22/11/2021 4:51pm

Jeszcze nie tak dawno farciarzem nazywano osobę, która była podłączona do linii telefonicznej i posiadała w mieszkaniu ciężki aparat z okrągłą tarczą do wybierania numerów. Innym pozostawały wycieczki do budek telefonicznych, których wtedy znajdowały się w najważniejszych. Nikogo nie zaskakiwał fakt, że człowiek stale miał w portfelu żeton do budki, a żelaznym elementem wyprawki wszystkich dzieci jadących na kolonie była karta telefoniczna.

Wszystko zmieniło się w momencie pojawienia się pierwszych telefonów mobilnych. Aparaty stacjonarne, uliczne automaty telefoniczne, karty i żetony odeszły do lamusa. Jednak komórki, które trafiły do sprzedaży mniej więcej kilkanaście lat temu znacznie odbiegały od tych używanych przez nas obecnie. Ówczesne typy posiadały raptem kilka monofonicznych dzwonków, małe czarno-białe displeje, dekoracyjne antenki oraz jedną albo dwie proste gry typu wąż. Jak widać ogromna przepaść dzieliła je od dzisiejszych smartfonów, które szturmem podbiły świat i serca użytkowników.
telefony
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Razem z rozwojem rynku sprytnych komórek doszło do powstania także kilku innych gałęzi biznesu. Założono liczne firmy zajmujące się kreowaniem programów do ściągnięcia na telefon, których podstawowym celem jest zapewnienie odbiorcom rozrywki oraz ułatwienie im codziennego życia. Są zatem aplikacje z poradami kulinarnymi, aplikacje dla miłośników sportu i osób odchudzających się, quizy wiedzowe, komunikatory i tak dalej... Oprócz tego istny boom przeżywają producenci akcesoriów do telefonów. Smartfony są o wiele bardziej kruche i mniej odporne na pęknięcia niż dawne pancerne komórki, które w idealnym stanie przeżywały upadki z wysokości.Duże wyświetlacze nowoczesnych telefonów, takich jak na przykład Samsung Galaxy A3 (warto sprawdzić) lub Samsung Galaxy Trend 2 Lite, są lustrem, w którym możemy zobaczyć wszystkie wywrotki i uszkodzenia. Zatem każdy świeżo upieczony posiadacz dotykowego telefonu powinien zaopatrzyć się w dobry jakościowo i wytrzymały futerał. Wyłącznie w ten sposób można efektywnie uchronić to cenne urządzenie przed nieszczęściem i uniknąć zbędnych wydatków na jego naprawianie. Stacjonarne i internetowe sklepy z dodatkami mogą pochwalić naprawdę barwnym asortymentem etui zaprojektowanych dla wszystkich dostępnych na rynku modeli. W ich ofertach znajdziemy futerały zrobione z rozmaitych tworzyw: kauczuku, silikonu, tkaniny czy sztucznej skóry - Samsung Galaxy Trend 2 Lite. Gama barw i różnorodność form zaskoczy nawet najbardziej grymaśną osobę, a koszt poniesiony podczas zakupu porządnego etui zwróci się już przy pierwszym upadku naszej komórki.

Tags: telefon, wywrotki, żeton