Obligatoryjne wyposażenie pojazdu w naszej ojczyźnie

Posted on 13/07/2020 7:44am

Wyposażenie samochodu to czynnik, jaki ma nie tylko istotny wpływ na komfort poruszania się po drodze, ale również na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.


W związku z tym, każdy czterokołowiec zarejestrowany w Polsce powinien mieć obowiązkowe wyposażenie, które jest niezbędne w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.


paliwo
Author: Umbrela Verde
Source: http://www.flickr.com


pasy mocujące
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym obligatoryjnym fragmentem ekwipunku auta będzie gaśnica z homologacją o objętości nie mniejszej niż 1 kg. Jej zakup to koszt w granicach 90 zł. Kierowcom, jacy zbagatelizują tę kwestię i nie zaopatrzą swojego samochodu w gaśnicę o należytej pojemności, zagraża kara w postaci grzywny do nawet pięciuset złotych. Gaśnica samochodowa musi mieć także ważne badanie techniczne, które odbywa się raz na rok, jednakże policja nie ma prawa ukarać Was za niedopilnowanie tej czynności.


dane
Author: RHEINZINK


Trójkąt ostrzegawczy to kolejny przedmiot, jaki wchodzi w skład obowiązkowego wyposażenia samochodu w naszej ojczyźnie.

Jeśli szukasz podobnych danych na opisywany wątek, to również rzuć okiem na płyta polipropylenowa pokrewne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

On także musi posiadać homologację. W wypadku ostrzegawczego trójkąta grzywnie podlega nie tylko jego brak, lecz również niewłaściwe zastosowanie.

Jeśli takiego typu problematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis (http://www.inter-bis.pl/pily-trakowe), który na pewno także przypadnie Ci do gustu.

Wiele osób w swoim pojeździe przewozi także takie przedmioty jak apteczka, kamizelka odblaskowa, koło zapasowe, lewarek, pasy mocujące obiekty transportowane w bagażniku albo linkę holowniczą. Tak naprawdę owe akcesoria nie zostały przytoczone w zarządzeniu Ministra Infrastruktury dotyczącego niezbędnego ekwipunku auta, z tej przyczyny ich brak nie będzie w żaden sposób karany.


Warto jednak pamiętać, iż to wyjątkowo ważne obiekty, które niejednokrotnie pomogły wielu kierowcom wyjść z zawiłej sytuacji, z tej przyczyny warto posiadać je w swoim pojeździe.

Tags: samochód, badanie, kierowcy, pojazdu, miejsce