Nowe możliwości filmowania i fotografowania z lotu ptaka przy użyciu niedużych, sterowanych dronów

Posted on 10/01/2021 8:06am

Pojawienie się niewielkich, mobilnych dronów, nazywanych również kopterami, pozwoliło na zupełnie nowe, niemożliwe do tej pory do realizacji sposoby jeśli będzie chodzić o fotografowanie i filmowanie. Urządzenia te potrafią latać nawet parę godzin bez lądowania, a sterować nimi można przy pomocy specjalnych pilotów.

www
Author: Diriye Amey
Source: http://www.flickr.com
Równocześnie z dronem można także sterować kamerą czy aparatem, przez co można się skusić o wykonanie niesamowitych ujęć z wysokości kilkudziesięciu metrów. Tego typu usługi zaczyna oferować zwiększająca się ilość firm zajmujących się filmowaniem i fotografią, między innymi też dlatego, że drony są coraz popularniejsze i ceny ich znacznie spadły. A chętnych na film czy fotografię z lotu ptaka jest coraz więcej, bo stanowią one naprawdę fantastyczną pamiątkę, jeszcze do niedawna bardzo trudną do wykonania- sprawdź zdjęcia z lotu ptaka Wrocławia. Ceny takich usług nie należą jednak do najniższych, bo pomimo tego, co niejednej osobie się wydaje, filmowanie z powietrza będzie wymagać pewnych środków finansowych i wypełnienia szeregu wymaganych formalności.

drony
Author: Raghavendra Bhat
Source: http://www.flickr.com
Dobry dron do koszt co najmniej kilku tysięcy, ale doliczyć do tego trzeba aparat fotograficzny oraz kamerę, a oprócz tego koszt serwisowania i napraw urządzenia. Oprócz tego należy posiadać odpowiednie zezwolenia i ubezpieczenie, jest ono niezbędne w przypadku gdyby maszyna coś przypadkiem zniszczyła. Niezwykle ważną sprawą w sytuacjach, kiedy filmowanie będzie się odbywać przy lotniskach, jest otrzymanie zezwolenia na latanie od służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej. Jest to bardzo istotne, ponieważ kolizja samolotu z dronem mogłaby się zakończyć nawet poważną katastrofą. Przed imprezą do filmowania warto wcześniej udać na miejsce i dokładnie wszystko sprawdzić (na stronie magiceye.com.pl). Należy w pierwszej kolejności wyznaczyć miejsce startu, lądowania i trasę lotu, lecz powinno się także zaznajomić się z przeszkodami, które tam występują, czyli drzewami, latarniami czy słupami energetycznymi. Przy planowaniu trasy trzeba unikać latania nad ludźmi, gdyż w przypadku awarii urządzenia mogłoby dojść do jakiegoś wypadku.

Tags: aparat, koszt, Urządzenia, usługi