Nowe czasy i kolejne możliwości to poważne szanse, lecz i zagrożenia. Gdzie jest kłopot i co należy wiedzieć

Posted on 04/08/2022 10:36am

Od kiedy istnieje internet całkowitej zmianie uległo to, w jaki sposób komunikujemy się z ludźmi, a także jak załatwiamy wiele innych kwestii. Inaczej przecież spędzamy czas wolny, inaczej niż dawniej słuchamy muzyki czy czytamy gazety. Zupełnie inaczej odnajdujemy informacje, jest to łatwe jak nigdy wcześniej, ponieważ wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową właściwą frazę, ażeby znaleźć interesującą nas ofertę. Ta odmiana jest fajna i negatywna, nie ulega jednak wątpliwości, że jest po prostu prościej z szeregiem spraw.
Pragniesz znaleźć firmy budowlane lub opublikować ogłoszenie takie jak „zlecę prace budowlane”? Nic ciężkiego, istnieje pełno portali, serwisów ogłoszeniowych, w jakich znajdziesz usługi budowlane - kliknij po szczegóły - i zlecenia budowlane. To zresztą dotyczy każdej sfery, sektor budowlany jest w tym miejscu jednym z przykładów. Właściwie to dochodzi do tego, iż w internecie można odnaleźć wszystko, każdą informację, interesującą nas ofertę, miejsca, do których powinniśmy się wybrać. Są rankingi dzięki którym jesteśmy w stanie zobaczyć, czy dana restauracja czy pozostałe miejsce jest warte odwiedzenia.

Niestety, są przy tym poważne negatywy, gdyż jak to bywa, tam gdzie jest wielka konkurencja, tam musi być nieczysta walka. Niektórzy niestety nie mogą inaczej, muszą komuś przeszkodzić w sposób nieuczciwy. Internet niestety pozostawia sporo miejsca na tego typu praktyki. A więc dość łatwo oczernić kogoś w internecie, a przekaz taki idzie w świat bardzo szybko i jest praktycznie nie do usunięcia. To niestety sprawia, iż nawet, jak mamy pozytywne zamiary i troszczymy się o swoich klientów, to może znaleźć się konkurent, który będzie wymierzał ciosy poniżej pasa. To było zawsze, jeszcze jak nie było sieci, lecz nie było to tak groźne. Informacje złe czy dobre nigdy tak się błyskawicznie nie rozchodziły, jak aktualnie.To stwarza istotne problemy w sytuacji kryzysu, czy sytuacji, gdy faktycznie ktoś chce nam zaszkodzić, a my tak naprawdę mało możemy zrobić, ponieważ przekaz ten jest jak niekontrolowany wirus. Idzie w świat i zaraża kolejne obszary. Pamiętajmy więc, aby wiele informacji, tych pozytywnych i złych odbierać przez wyczulony, osobisty filtr. Powinniśmy zawsze się zastanowić, czy ktoś nas przypadkiem „nie wkręca”. Pamiętajmy o tym.