Najważniejsze informacje na temat importu z krajów azjatyckich, jak w odpowiedni sposób zorganizować transport zakupionych towarów.

Posted on 10/08/2019 7:13am

W erze międzynarodowej wymiany handlowej tak naprawdę nie będzie istotne, gdzie dokona się zakupu swoich towarów. Na oceanach pływają w każdą stronę statki, jakimi dostarczyć można towar z dowolnego zakątka, o ile rzecz jasna będzie się to opłacało. Jednym z najpopularniejszych miejsc, z jakich są kupowane najróżniejsze towary, są Chiny, uznawane przez wielu za światową fabrykę wszystkich dóbr. Rzeczywiście przez ostatnie lata kraj ten niezwykle intensywnie pracował na taką opinię.

chiny
Source: pixabay.com
Niewysokie koszty produkcji, coraz wyższa jakość i sprawny transport spowodowały, że w kraju tym kupuje połowa świata. Co więcej, coraz większa ilość dużych i małych przedsiębiorców przenosi produkcję do Azji, będzie to dla nich dużo bardziej opłacalne niż utrzymywanie jej u siebie w kraju. W praktyce chińskie towary sprowadzać może z tego kraju każdy, kto tylko będzie chciał i miał na to możliwości. Aktualnie dzięki internetowi i nowoczesnym platformom nawet nie trzeba się wybierać do chińskich firm, wszystko można załatwić zdalnie. Planując import towarów z Chin do Polski pamiętać trzeba o tym, że cena kupna partii towaru to jedynie część koniecznych kosztów, jakie będą do poniesienia w całej transakcji. Biorąc pod uwagę sporą odległość duży wpływ na ogólne koszty będzie też miała wysyłka z chin (sprawdź na stronie), a także wszelakie cła i podatki, jakie trzeba będzie zapłacić już u nas w kraju. Największa ilość towarów sprowadzana jest w kontenerach drogą morską.przesyłki
Author: Alper Çuğun
Source: http://www.flickr.com
Obecnie port na terenie Gdańska obsługuje bezpośrednie trasy z największymi portami w Azji, a kontenery, które do niego dopłynęły są następnie rozsyłane do klientów. Odbywać się to może albo kolejnymi statkami, albo pociągami i ciężarówkami. Przy składaniu zamówienia trzeba pamiętać, że transport z chin do Polski będzie chwilę trwał, statki pływają z określoną prędkością i nic się tu już nie przyspieszy - czytaj więcej. Jeżeli komuś będzie zależało na czasie, a zamówienie nie będzie duże, to wyjściem może także być transport drogą lotniczą, choć w takiej sytuacji trzeba się jednak liczyć z większymi kosztami.

Tags: świat, koszt, firma, kontener