Najbardziej istotne części witryny sklepu internetowego

Posted on 07/03/2022 8:00am

Obecnie sklepy działające w sieci są stałą częścią codzienności. Coraz większa liczba osób bowiem obecnie robi zakupy w tego typu sklepach, co wpisuje się w ogólną tendencję do załatwiania jak największych ilości spraw właśnie za pośrednictwem sieci. W wyniku tego zjawiska konkurencja w branży sklepów internetowych również jest na dzień dzisiejszy bardzo nasilona. Stale tworzona jest znaczna liczba zarówno sklepów z produktami z konkretnej branży, jak i tych bardziej wyspecjalizowanych.


sklep
Author: Emily Conwell
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną częścią internetowych sklepów jest witryna, na jakiej przedstawiają swoją ofertę. Jest to bowiem element z jakim odbiorca bezpośrednio się styka i na podstawie którego ocenia jakość sklepu. Na każdej witrynie niezwykle istotnym warunkiem jest jej przejrzystość. Element ten jest zagwarantowany na przykład na stronie sklepu zadowolenie.pl, gdzie nie ma niepotrzebnego natłoku elementów, w których użytkownik mógłby się poczuć zagubiony - sklep opomarket.pl.


Kolor tła i czytelność

Do chwili obecnej przeprowadzono bardzo wiele badań nad czytelnością stron WWW. Podstawowy wniosek z tych badań traktował o tym, że najłatwiej czyta się napis w kolorze czarnym umieszczony na jasnym tle. Oczywiście biały tekst na ciemnym tle również jest do przeczytania, jednak u czytelnika wywołuje to szybsze zmęczenie oczu. Z tego powodu duże sklepy zwykle stosują to lepsze rozwiązanie. Przykładem może być działająca w sieci apteka apteka-sawa.pl, gdzie tło przechodzi od białego do jasnej szarości.

Jeśli spodobał Ci się nasz opis, to chcemy skierować Twoja uwagę na to, że pod kolejnym linkiem czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://www.tvk.pl/promocje/).

Rzecz jasna branża części sklepów sugeruje zastosowanie wielokolorowych elementów na stronie. Przykładem
sklep
Author: jason wilson
Source: http://www.flickr.com
właściwego wyjścia z sytuacji może być sklep internetowy Smyk, który teksty na stronie smyk.com zamieszcza na biał - polecam aptekę Sawa.


Poszukiwanie informacji

Bardzo istotny jest także poziom nawigacji na okreslonej witrynie. Rzecz w tym, by klient mógł poruszać się po niej jak najbardziej swobodnie i nie błądził. Pozwalają na to różnego rodzaju wyszukiwarki działające na stronach. Na przykład witryna opomarket.pl posiada duża liczbę pasków wyszukiwania po to, by klienci mogli odszukać opony stuprocentowo odpowiadające ich wymaganiom. Przeszukiwać można z kolei na podstawie różnych kryteriów, takich jak na przykład marka użytkowanego samochodu.

Tags: Internet, marka, apteka, sklep, oferta