Na co uważać wybierając hak holowniczy?

Posted on 16/02/2019 7:54am

Kierowcy aut obecnie nie mogą wyobrazić sobie podróży bez holowniczego zaczepu. Przydatność jego jest niezastąpiona szczególnie w awaryjnych sytuacjach.


Holowniczy hak nie dodaje uroku należącemu do nas pojazdowi.
ubezpieczenie
Author: Brompton


Może się zdarzyć tak, że podczas instalowania osprzętu holowniczego jest niezbędne cięcie zderzaka. Zagmatwa to sam montaż i ponadto oszpeci samochód. Przed kupieniem haka należy zatem sprawdzić, czy wytwórca haka zapewnia instalację bezinwazyjną albo takie podcięcie zderzaka, które będzie niezauważalne. Hak wybieramy na podstawie marki samochodu, jego modelu czy też wersji nadwozia. Kupiony hak powinien zatem być dedykowany do pojazdu, w którym będzie założony. Wtedy moglibyśmy posiadać pewność, że mocowanie będzie wykorzystywać otwory fabryczne, a to usprawni instalację. Przy kupnie haka do holowania musimy się upewnić, że ma on wymaganą homologację europejską, jaka dopuszcza auto do poruszania po krajach UE.


woda


Nie powinniśmy nabywać hak (np. haki westfalia)ów najprostszych, jakie są instalowane w aucie na stałe. Porządny model musi mieć możliwość zdemontowania kuli.

Jeżeli ten post jest dla Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę (http://alufinish.pl/pl/o/k/odtluszczanie-90.html), która też zamieszcza podobne materiały. One zapewne również Cię zaabsorbują!

Duża część modeli posiada mocowanie śrubowe a znaczy to, że w przypadku, gdy chcemy zdjąć kulę trzeba odkręcić śrubki. Im większa ilość śrub, tym więcej czasu zajmie czynność. Ale atutem takiego rozwiązania jest dosyć niska cena. Tego typu komplet można by zakupić już za dwieście zł. Bardziej wymagający użytkownik może zakupić hak z odpięciem automatycznym. Mamy tutaj system zapadek, jaki zezwala na zdjęcie kuli w dosłownie kilka chwil. Żąda to jednak użycie zabezpieczenia dodatkowego w postaci zamka na klucz.
Wspomniany hak mógłby kosztować nas nawet 500 PLN. Decydującym parametrem zapewniającym funkcjonalność haka jest uciąg haka. Oczywiście im będzie większy, tym pozwoli na ciągnięcie znaczniejszej przyczepki.

Tags: samochód, montaż, pojazdu, samochodu, kraj