Krótki opis najpopularniejszych wersji procesorów Intela z serii I3.

Posted on 19/11/2020 8:04am

W czasie kupna komputera jedną z istotniejszych decyzji jest wybór procesora. Obecnie w stacjonarnych komputerach dominują wyroby Intela, szczególnie z serii I.
intel core i3-4000m
Author: dr_zoidberg
Source: http://www.flickr.com


Najsłabszym członkiem tej rodziny są procesowy z serii I3, co jednak wcale nie oznacza, że nie będą się nadawać do wielu zastosowań. Wręcz przeciwnie, przy biurowych komputerach w zupełności do wygodnej pracy wystarczy intel core i3-3220, jeżeli się go wzmocni odpowiednią ilością pamięci i pojemnym dyskiem to bez problemów uciągnie każdą aplikację biurową. Doskonale w tej roli sprawdzać się również będą procesory intel core i3-4130. One z kolei mają zintegrowaną mocną grafikę Intel HD 4400, więc dadzą sobie radę nawet wtedy, kiedy posiadacz komputera chciałby zagrać w jakieś bardziej wymagające gry.


Całkowicie inny poziom wydajnościowy prezentuje układ intel core i3 550- ceneo.pl. Co prawda ma on jedynie dwa fizyczne rdzenie, ale dzięki technologii Hyper-Threading, jaka została w nim użyta, przez system będzie widziany jako jednostka czteroprocesorowa. Intel dał temu procesorowi szybkie taktowanie i mocną zintegrowaną kartę graficzną, przez co swoją wydajnością dogania słabsze układy z wyższej serii. Bardzo dobrze daje sobie radę z obsługą filmów Full HD, przez co bez żadnej obawy można go wykorzystywać w konfiguracja multimedialnych.


fotogram - procesor
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com


Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o układzie intel core i3-4000m, interesujacy intel core i3-4130 który jest używany w komputerach przenośnych.

Ciekawy artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania tu, ponieważ te materiały bez wątpienia także są warte zapoznania się (https://www.programylojalnosciowe.pl/)!

Tu także Intel zrobił kawał dobrej roboty, dając konfigurację porównywalną z procesorami I5 za dużo niższą cenę.

Tags: dom, prezent, moc, graficzną, filmów Full HD