Komórki dla osób w podeszłym wieku – czyli babcia i dziadek w stałym kontakcie

Posted on 04/06/2020 8:31am

Dawniej utrzymanie kontaktu z bliskimi – szczególnie starszej daty sprowadzało się do kontaktowania się na telefon stacjonarny. Aktualnie coraz większa część seniorów daje się przekonać do korzystania z telefonów mobilnych – co umożliwia im zostanie w ciągłym kontakcie z bliskimi oraz znajomymi.


Emeryci wybierają głównie na telefon z dużym ekranem.
Linux
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com


Nie są to jednak telefony dotykowe – zakres funkcji jakie oferują jest zwyczajnie zbyt spory by osoba starsza mógł w pełni wykorzystać ich możliwości. Telefon z dużym ekranem wzorowany jest na starych modelach mobilnych – jest to prosty telefon z standardowym zakresem funkcji. Błyskawiczne wybranie kontaktu do konkretnej osoby oraz ewentualne wyświetlenie sms-a to praktycznie wszystko czym musi się charakteryzować telefon skierowany do seniora. Faktem jest jednak, że coraz więcej starszych konsumentów idzie z duchem czasu decydując się na nowoczesne rozwiązania.


Telefon dla seniora musi być praktyczny jednak wielu użytkowników wybiera opcje komórkowe z jakich codziennie korzystają ich dzieci czy wnuki. Jest to sprawa preferencji. Mylnie przyjął się tryb myślenia, że telefon dla seniora musi być nieskomplikowany, bo w innym przypadku osoba starsza nie będzie w stanie sobie z nim poradzić. Współcześnie widok osoby starszej z smartphonem w ręce wcale nie należy do rzadkości. Zakup telefonu komórkowego dla babci czy dziadka to sort decyzji, której nie warto podejmować samemu.
Zabranie bliskich do sklepu w celu wybrania typu aparatu, który możliwie najpełniej będzie wpisywał się w ich personalny zakres potrzeb oraz preferencji będzie na pewno lepszym pomysłem niż stawianie przed faktem dokonanym.

Tags: aparat, telefony, Bor, typ