Klimatyzacja samochodowa do niedawna kojarzyła się jedynie z autami luksusowymi

Posted on 08/10/2019 7:30am

Z biegiem czasu ten komfort okazał się rzeczą zwyczajną. W klimatyzację wyposaża się auta mniejszych klas. Dziś klimę spotykamy nawet jako wyposażenie konwencjonalne popularnych samochodów miejskich.


Co stwarza rosnący wciąż popyt na tego typu urządzenie nawet w państwach, w których upalne lato zupełnie nie trwa długo? Czy jedynie zamiar podniesienia wygody? Otóż nie. Zdaniem fachowców wykazano, że dobrze nastawiony klimatyzator wpływa w wielkim stopniu do poprawy bezpieczeństwa na drogach.


Każdy z kierujących pamięta z pewnością uczucie które towarzyszy otwieraniu drzwi pojazdu pozostawionego uprzednio w całkowitym słońcu na asfaltowym miejscu postojowym. Fala ciepła z wnętrza pojazdu jest wyraźnie wyczuwalna. Potem trzeba wejść do takiego "pieca" i prowadzić. W przypadku braku klimy kierowca i siedzący obok zaczynają prawdziwą walkę z wiatrakami. Uchylanie okien, włączona dmuchawa, która i tak daje niewiele chłodniejsze powietrze nie dając dobrych rezultatów. Wnętrze pojazdu może rozgrzewać się aż do 60 stopni C.


Dmuchawa samochodowa, jest sprzętem, mającym ścisły związek z systemem klimatyzacji. Zapewnia wentylację wnętrza pojazdu poprzez ruch powietrza. Dmuchawa dmuchawa samochodowa pomaga więc efektywnie uzyskać odpowiednią temperaturę w środku.

Czy zaciekawiłyby Cię inne wiadomości na ten temat? Namawiamy do przeczytania nowego artykułu. W nim zaznajomisz się z różnymi detalami.

Przyrząd ten wymaga wymiany, wówczas gdy zacznie wytwarzać niesystematyczny pęd powietrza albo zbytni hałas.


Dodge Challenger
Author: amateur photography by michel
Source: http://www.flickr.com


Innym potrzebnym elementem są przewody do klimatyzacji to za ich pomocą przenika czynnik chłodzący. W ciągu jednego roku przez przewody i złącza z układu ubywa mniej więcej 10 do 15 proc. czynnika.
Wskazuje to, że już po trzech latach zdolność do ochładzania wnętrza samochodu ulega dużemu zmniejszeniu. A więc ich sprawność posiada wielkie znaczenie dla strat w całym układzie klimatyzacyjnym.

Tags: olej, moc, samochodu, pasażer