Jaki wybrać smartfon? Rady które pomogą w dokonaniu zakupu

Posted on 01/05/2021 8:27am

Poznaj cechy, jakie pomogą wybrać smartfon najbliższy twoim wymogom. Dowiesz się jakie rodzaje ekranów oraz rozdzielczości są stosowane oraz kiedy dobrze jest zakupić smartfon z ekranem FullHD. Podpowiemy, jaki smartfon będzie idealny do gier, który do podróżowania, a który do częstego robienia notatek.
Jeżeli chcesz, aby obraz był bardzo szczegółowy oraz ostry, wyselekcjonuj telefon komórkowy z wyświetlaczem o dużej rozdzielczości. Duża rozdzielczość w rutynie przekłada się na lepszą jakość czcionek na stronach online, w dokumentach biurowych jak też e-bookach. Oczekiwać możesz również wyższego komfortu oglądania filmów oraz grania. Istotna będzie także technologia (przekonaj się co to jest automatyczna identyfikacja w logistyce) w jakiej wyświetlacz jest zrealizowany. Współcześnie najbardziej rekomendowanymi są IPS LCD jak też Super AMOLED.
telefony nowej generacji
Author: Anders Eriksson
Source: http://www.flickr.com
Żeby odbierać rozmowy z dwóch numerów na tym samym telefonie, wybierz model z zastosowaniem „Dual SIM” – inne stosowane oznaczenia to „DS” czy też czasami „Duo”. Będziesz mógł używać numeru osobistego oraz służbowego, bez nieodzowności noszenia dwóch smartfonów . Ciekawą zaletą DS jest możność korzystania z dwóch niezależnych operatorów.

Kliknij zamieszczony tu (http://www.gms.pl/pl/stacje-dedykowane/) link kierujący do podobnego studium - ono bez wątpienia też okaże się dla Ciebie niebanalne!

Większa część smartfonów pozwala wybrać jaka karta służy do dialogów, a jaka do połączeń on-line - ciekawe promocje. Jeśli lubisz oglądać filmy czy zagłębić się w świecie gier, to wskazane jest rozważyć kupno smartfona obsługującego gogle do rzeczywistości wirtualnej (VR). Jeśli będziesz przechowywać w swym smartfonie dużo zdjęć, filmów, dokumentów, to wyselekcjonuj urządzenie z obsługą kart pamięci. Obecnie w najwyższym stopniu popularnym standardem używanym w smartfonach jest microSD. Jeśli oczekujesz, że twój telefon komórkowy będzie wykonywał niezmiernie szczegółowe, pełne szczegółów zdjęcia, zwróć uwagę na liczbę pikseli. Im jest ich sporzej, tym lepszej szczegółowości zdjęć możesz oczekiwać. To ogólna zasada, choć warto wiedzieć iż nie zawsze jest to regułą. Na jakość wpływa więcej składników niż tylko ogromna liczba Mpx.


Duża liczba pikseli powoduje, iż obraz jest bardzo szczegółowy. Jaki smartfon go zapewni? Niezłym przykładem jest telefon komórkowy Lumia 550, wyposażony w aparat 2592x1944 px.
Najczęściej używanym systemem operacyjnym będzie Android (działa na nim dla przykładu HTC One M8 - zobacz tu).

Tags: smartfony, microSD, AMOLED