Jak zabezpieczyć swój znak towarowy i dostać się na rynek europejski? To naprawdę proste i dostępne dla każdego

Posted on 09/09/2020 8:26am

Czy wiesz, iż jak prowadzisz działalność gospodarczą w jednym z państw UE, to jesteś w stanie zarejestrować własny znak towarowy w urzędzie krajowym? To zapewni Twojej marce ochronę, co jest ważne dla każdego przedsiębiorcy, szczególnie aktualnie. Tak definiowany wspólnotowy znak towarowy zapewnia ochronę na terenie całej Unii Europejskiej. To bardzo wygodne, gdyż na podstawie tylko jedynego zgłoszenia masz gwarancje, iż nikt nie będzie podszywał się pod Twój znak firmowy.


Oczywiście te obostrzenie wiążę się z określonymi kosztami. Internetowe zgłoszenie wspólnotowego znaku towarowego to koszt 900 euro, natomiast takie zgłoszenie możemy dokonać tylko w jednym języku, nie jest więc wymagana znajomość choćby angielskiego czy innego języka. Te zgłoszenie jest sprawdzane i jak wszystko jest prawidłowe, to znak jest zarejestrowany. Jednocześnie może być odnawiany w nieskończoność, co 10 lat np patenty.

Korzystnie wiedzieć, iż zarejestrowany znak towarowy to właściwie same korzyści. Najważniejsze to, wartość Twojej marki jest całkowicie zabezpieczona, a to jest właściwie najbardziej istotna wartość dla każdego przedsiębiorcy.
prawo
Tego typu praktyka ma wpływ na rozwój firmy, co bardzo istotne na maksymalizowanie majątku. Co niezwykle istotne tego typu znak ochrania przed konkurencyjnymi firmami, jakie nie do końca czystymi zagraniami chcą się podpiąć pod naszą działalność. Naturalnie, po rejestracji zwiększają się nasze prawa, które wcześniej były wystawione na bardzo trudną próbę i były nie do końca jasno określone, to w sposób skuteczny zapobiega fałszerstwom i oszustwom. Dzięki temu można spać ze spokojem.


Korzyści są jeszcze bardziej znaczne. Jedna rejestracja, a jest obowiązująca we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Podoba Ci się ten post? Zatem odsyłam do źródła (http://sklep.doko.pl/pl/p/Modul-fotowoltaiczny-Half-Cell-Cheetah-HC-60MB-310-330W-JINKO-SOLAR/31984) - w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe informacje, które są omówieniem prezentowanego zagadnienia.

To oznacza, że posiadacz znaku ma jedyne prawo do korzystania z niego w każdym obecnym i przyszłym kraju Unii Europejskiej. Co najbardziej perspektywiczne dla twojego biznesu to rynek, który stoi przed Tobą otworem, czeka tam na Ciebie prawie pięćset milionów klientów. Jedna opłata i korzyści na wiele lat, to chyba wspaniała okazja do rozwoju swojego biznesu, a jednocześnie pełnego bezpieczeństwa. Chcesz dowiedzieć się więcej? Szukaj w internecie informacji na ten temat pod frazą rzecznicy patentowi Warszawa. Naprawdę warto wiedzieć więcej na ten temat, skorzysta na tym Twój biznes, a jak wiadomo dla każdego przedsiębiorcy to jest najbardziej niezbędne.
Autor

Tags: znak towarowy, rzecznicy patentowi