Jak przetrwać w miejskiej dżungli - słupki parkingowe i farba drogowa oraz wiele innych.

Posted on 27/11/2019 7:23am

Rozwój cywilizacji spowodował, iż otaczamy się elementami, o których istnieniu kompletnie nie wiemy. Współczesny człowiek z pewnością będzie miał problem z odnalezieniem się w świecie bez tych wszelkich niezauważanych udogodnień, których na co dzień w zasadzie nikt nie dostrzega, a jeśli dostrzega, nie traktuje ich jako coś ważnego.


Mimo to wszystkie detale otaczającego nas świata mają znaczenie. To, że coś zostało zbudowane w dokładnie określony sposób potwierdza, że ma pełnić jakąś funkcję, na przykład słupki parkingowe. Bez względu na to, czy wymieniona cecha jest funkcją estetyczną czy praktyczną, zdecydowanie ma spory wpływ na kształt świata.

Niewielu jest w stanie zobaczyć w wyobraźni jezdnię stworzoną z innych materiałów niż asfalt. Pomimo ogólnej opinii nie wszystkie drogi świata są idealnie proste, w zasadzie jest to cechą typową dla jezdni świata zachodu, bardzo podnoszący komfort eksploatowania samochodów. Traktujemy asfaltowe drogi (strona) jako coś normalnego i nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak dużym są udogodnieniem. Przypominamy sobie o tym dopiero, kiedy wspomnianej asfaltowej drogi nie ma i jesteśmy zmuszeni korzystać z polnej drogi usianej dziurami narażającymi nasz samochód na uszkodzenie.
słupki parkingowe


Podobną sytuacje możemy dostrzec w przypadku placów zabaw. Rodzice opiekujący się swoimi dziećmi powinni zwrócić uwagę na to jaką wykorzystano nawierzchnie na place zabaw, na których pojawiamy się najczęściej. Upadek pociechy na twardy beton może zakończyć się płaczem.
Strefa miejska zasiana jest przedmiotami, których znaczenia nie zauważamy. Niewielu z nas zwraca uwagę na słupki parkingowe w codziennym funkcjonowaniu nie uczestnicząc w ruchu drogowym, a jednak ich rola jest istotna w wielu sytuacjach.

Masz zamiar rozszerzyć swą wiedzę na podobny temat? Zachęcamy zatem do przejścia do kolejnej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (http://www.azarex.pl/).Podobnie ważna jest farba drogowa. Od jej jakości i wytrzymałości zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. Poprawne oraz wyraźne oznakowanie umożliwia bezpieczną i bezkolizyjną komunikację a ryzyko spowodowania wypadku w czasie jazdy zostaje zminimalizowana do bezpiecznego poziomu.

Tags: bezpieczeństwo, cywilizacja, cecha, detal