Jak można umieścić swoją stronę w internecie, podstawowe rodzaje hostingu.

Posted on 11/09/2020 8:40am

Każda internetowa strona potrzebuje dwóch rzeczy, to znaczy nazwy i miejsca na serwerze podłączonym do internetu, na którym zostaną umieszczone niezbędne pliki. Adresy internetowe nazywają się inaczej domenami, są one dzierżawione i na tej podstawie użytkowane przez właścicieli. Z kolei pliki umieszczać można w różnych miejscach. Może to być swój własny komputer, podłączony do sieci, lecz przeważnie będzie się wynajmować miejsce na jakimś serwerze lub nawet cały taki serwer.


świadczenie usług internetowych
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Popularnie takie usługi nazywają się hostingiem, lecz tak naprawdę obejmują one dużą ilość różnych opcji, zależnie od oczekiwań klientów i ich możliwości finansowych. Najtańszy jest hosting współdzielony - tiktalik.com/pl/tiktalikvps. Będzie to oznaczać, że na jednym fizycznym komputerze będzie się znajdować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kont mających określone parametry.

Intrygują Cię dalsze wpisy na ów temat? To świetnie, bo z przyjemnością opracowaliśmy dla Ciebie następne zbliżone zagadnienia.

Każde konto posiada przydzieloną powierzchnię, ilość transferu do zużycia oraz moc procesora, a cena jego wahała się będzie od kilkudziesięciu złotych na rok. Z reguły firmy które oferują hosting mają w ofercie kilka rozmaitych pakietów, więc każdy mógł będzie sobie coś dobrać pod oczekiwania swojej strony.


serwery
Author: Jeff Hammerquist
Source: http://www.flickr.com
Hosting współdzielony ma sporo ograniczeń, jeśli więc ktoś potrzebował będzie więcej możliwości, to powinien pomyśleć o czymś wydajniejszym. Bardzo interesującą opcją są przykładowo tanie serwery wirtualne. W ramach takiej usługi klient otrzymuje wydzieloną część zasobów fizycznej maszyny, to znaczy odpowiednią ilość dysku i pamięci, moc obliczeniową procesora i transfer. Całe zarządzanie kontem należy zamawiającego, lecz dzięki temu dopasować można wiele parametrów do swoich potrzeb. Następną opcją jeżeli chodzi o możliwości wydajnościowe będzie debian server dedykowany, czyli oddzielna maszyna z określonymi komponentami - Techstorage.. Serwery dedykowane z reguły działają w nowoczesnych serwerowniach, i stamtąd dzięki odpowiedniej infrastrukturze są widoczne na zewnątrz. Tego typu serwery dadzą sobie radę z naprawdę sporymi stronami, a ich dużym plusem będzie to, że można je prosto rozbudowywać.

Tags: moc, pakiet, miejsce