Jak legalnie można sprowadzać towary z zza granicy, jak wyglądają procedury celne

Posted on 23/06/2020 4:20pm

Sprowadzanie towarów z zagranicy wiąże się z koniecznością zapłacenia od wszystkiego odpowiednich opłat celnych. Po wstąpieniu Polski w poczet krajów unijnych dużo się zmieniło jeśli chodzi o sprawę kupowania w krajach członkowskich, wszystkie obowiązujące wcześniej opłaty po prostu zniesiono. Jednak w przypadku krajów nie będących Unii procedury celne nadal obowiązują, opłaty są uzależnione od rodzaju przesyłanych towarów i ich wartości.

przesyłka
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli wartość paczki nie przekracza 45 Euro i przesyłana jest jako okazjonalny prezent, to może być z tej okazji zwolniona z cła i podatków, w każdym innym przypadku trzeba jednak to wszystko zapłacić. A do opłacenia będzie przede wszystkim cło, wysokość tej opłaty jest zależna od kodu CN, jaki dany towar posiada. Po naliczeniu cła następną z opłat jest VAT, nalicza się go od wartości towaru powiększonej o cło, a jeżeli będzie taka konieczność, to także akcyzę.

Jeśli się to wszystko zsumuje razem, to może się okazać że podatków trzeba będzie zapłacić prawie tyle, co kosztował sam zakup.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz polecany artykuł (https://pojemniki-metalowe.com/pojemniki-z-rozsuwanym-dnem/) i poleć go wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To ważne, żeby dowiedzieć się interesujących rzeczy.

Na szczęście kupując coś za granicą najczęściej się nie trzeba martwić wypełnianiem wszystkich niezbędnych deklaracji, bo wsparciem będzie służyć firma kurierska, która zajmować się będzie doręczeniem paczki na miejsce. Obecnie duża część światowych firm kurierskich używa do przewozu przesyłek transport lotniczy, jest on najsprawniejszy, a jednocześnie coraz mniej kosztuje, sprawdź na itl omega.transport
Author: Raymond Wambsgans
Source: http://www.flickr.com
Wybierając współpracę z taką firmą nie tylko ma się pewność, że przesyłka zostanie w odpowiednim czasie dostarczona na miejsce, lecz również można liczyć na pełną pomoc przy wypełnianiu wszystkich formalności.

Jeżeli uważasz, że prezentowany post okazał się być godny Twojego zainteresowania, to bez dwóch zdań warto zobaczyć tam pozostałe tego typu materiały.

Firmy transportowe same wypełniają wszystkie formalności w urzędach celnych, a ich klient otrzymuje na koniec całego procesu sad z wyliczonymi opłatami celnymi i podatkowymi. Jest to bardzo wygodne dla klientów, gdyż w firmach przewozowych zatrudnianiu są specjaliści, dla których wypełnienie dokumentów celnych nie stanowi żadnego problemu, a jeśli ktoś miałby to robić samodzielnie, to zająć by mu to mogło dużo czasu.

Tags: VAT, towar, cło, przesyłka