Jak często powinniśmy wymieniać filtr paliwa w aucie? Czy możemy to wykonać samodzielnie?

Posted on 25/06/2019 10:09am

Niektórzy z użytkowników samochodów bez przerwy wyszukują różnorodnego typu oszczędności w czasie eksploatacji. Są jednakże tego rodzaju elementy, na jakich nie powinniśmy oszczędzać. Jednym z nich jest przykładowo niezwykle istotny dla solidności układu wtryskowego filtru paliwa. Jak pod maską samochodu pracuje najbardziej nowoczesny silnik wysokoprężny z odpowiednią listwą wtryskową albo motor bezpośredni wyposażony we wtrysk bezpośredni, to przełożenie na później wymianę filtra paliwa może skończyć się kłopotem z wtryskiwaczem oraz zapowietrzeniem układu paliwowego.


filtr
Author: iowfilter.com
Source: iowfilter.com
Jest to związane z poważnymi kosztami naprawy. Więc jak często powinniśmy wykonywać wymianę tej części eksploatacyjnej? Jak wiemy najważniejszym wyznacznikiem częstotliwości przeprowadzania tego rodzaju zabiegu są wskazania producenta, znaleźć je możemy w instrukcji obsługi pojazdu. Dość często zaleca się wymianę filtra paliwa po przejechaniu od 30 tysięcy do nawet 120 tysięcy km. (jest to zależne od auta). Jak jednak dystans, jaki pokonujemy w ciągu roku, wynosi około 10 tysięcy kilometrów, to na pewno niezbędnie powinniśmy wymienić filtr paliwa cyklicznie każdego roku. Należy również pamiętać, że w sytuacji silników diesla takiego typu wymiany musimy przeprowadzać przed każda zimą, bo to okres, gdy w filtrze paliwa odkłada się największą ilość wody, ciężkich frakcji oleju, jak również parafiny. Kolejna zima z tego typu zanieczyszczonym filtrem może zakończyć się koniecznością kosztownej naprawy osprzętu silnika. Więc już zdajemy sobie sprawę, iż nie można oszczędzać na wymianie takiego elementu i odkładać takiej czynności w czasie. Najkorzystniej takie filtry zaś nabywać w specjalistycznych sklepach, tam też kupimy filtry hydrauliczne (wybierz odpowiedni dla swojego auta).


wymiana fitra
Author: M.J.Ambriola
Source: http://www.flickr.com
A czy można wykonywać tego rodzaju zabieg samodzielnie. Jak najbardziej, lecz jedynie wtedy, jak filtr paliwa znajduje się w dostrzegalnym i dobrze dostępnym miejscu. W bardziej nowych autach jest to bardzo często puszka metalowa, do której dochodzą przewody paliwowe.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (avocaparkingpyrzowice.pl/) do poczytania. Znajduje się tu wiele przydatnych wskazówek, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

Czasami wymieniamy je całe, natomiast w niektórych autach wyłącznie jej wkład. Filtry paliwa, na przykład takie: nowoczesne filtry paliwa; bardzo często znajdują się w okolicy kielichów kolumn lub ściany grodziowej komory silnika, jednak w niektórych pojazdach starszego typu może on znajdować się pod spodem auta w okolicach zbiornika paliwa albo wzdłuż przewodów paliwowych.

Tags: Silnik, wymiana, naprawa, wkład