Fotografia ślubna – mara senna, czy fantastyczne wspomnienie z bezcennego przeżycia?

Posted on 07/10/2019 7:30am

Nastąpił nareszcie ten piękny dzień, gdy mężczyzna przykucnął na jedno kolano i wyraził słowa, których wyczekuje każda kobieta. Rozradowanie wezbrało w dziewczynie, a łzy wzruszenia dostrzegalne były na policzkach. A kiedy ostatni finał? Teraz dopiero rozpoczyna się latanina.
Młoda para
Author: Luca Fazzolari
Source: http://www.flickr.com
Następne doby po takim wydarzeniu zdają się niezwykłe. Zawiadamianie rodziny i znajomych sprawia, że czujemy wszystko raz jeszcze. Mimo to przychodzi ten moment, kiedy powinno się zejść na ziemię i pomyśleć o planowaniu jednego z ważniejszych zdarzeń w naszym życiu, a mianowicie ślubu oraz wesela. Zorganizowanie tego typu imprezy jest związane z zamówieniem księdza, daty ślubu, wystroju w kościele i na sali, organisty, bądź śpiewaczki, orkiestry sukni i wiele, wiele innych znakomitości. Należy przyznać, że te działania niekoniecznie cieszą już nas tak bardzo. Nierzadko sprawiają wiele trudności, które wprawiają nas w zawrót głowy. Przykładowo, notorycznym problemem jest zdecydowanie, czy zdarzenie ma być nagrywane, czy jednak wystarczy fotograf ślubny jak . W wyniku braku umiejętności w zaprezentowaniu przesłanek za i przeciw, przeważnie zostają zaangażowani obaj profesjonaliści. Niestety, w rzeczywistości przywoływanie z imprezy przy pomocy filmu można policzyć na palcach jednej ręki.

Czy ciekawią Cię zbliżone zagadnienia? Jeśli tak, to jeszcze więcej (https://www.numoco.com/) takiego typu postów opracowano na naszej kolejnej witrynie. Zapraszamy!

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zlecenie wykonania jedynie zdjęć. Szczególnie, że ceny usług mogą spowodować u nas napad paniki. Filmowanie samego ślubu kościelnego kosztuje ok 1600 zł, a pakiet poszerzony o imprezę na sali oraz błogosławieństwo w domu panny młodej wskazuje już cenę 3200 zł. Koszt powiązany z pamiątkami fotograficznymi zaczyna się od ok. 800-900 zł, a jeśli chcemy pakiet deluxe to może on kształtować się w okolicach 4000 zł. Prawdopodobnie stosując tzw. „full service” koszty wyniosą nas 7000-8000 zł. Robią wrażenie, a wszakże są jeszcze inne działania do zrealizowania.
Pani młoda z druhnami
Author: Rahul de Cunha
Source: http://www.flickr.com
Przydarza się również, że profesjonalny fotograf ślubny nie jest tak ważny. Możemy znaleźć wiele ludzi interesujących się fotografią i wykonujących to nieprofesjonalnie. Z tego powodu, zanim zdecydujemy się na szybkie pozbycie się pieniędzy, warto najpierw poszukiwać szans pośród znajomych lub w Internecie. Wiele zdołamy zaoszczędzić.

Tags: uroczystości, wesele