Fazowanie - zabieg podnoszący walory estetyczne szkła. Zanim zdecydujesz sprawdź nasze rady

Posted on 25/06/2020 2:46pm

Szklane tafle i lustra fazowane o wszelakich gabarytach są nam w stanie zapewnić niezwykle atrakcyjne wykończenie, które doskonale komponuje się z meblami, przez co podnoszą ich atrakcyjność. Płaszczyzna załamania światła na szlifie fazy, daje elementom szklanym bardzo wyrafinowany i luksusowy wygląd.


okno i szkło
Author: Sonny Abesamis
Source: http://www.flickr.com
Fazowanie szkła, luster najczęściej wykorzystuje się jako element wystroju wnętrz. Widok eleganckiego, lśniącego, fazowanego lustra może stanowić oryginalną ozdobę naszego wnętrza. Jakże to funkcjonalny a przy tym urokliwy przedmiot. Fazowanie wykorzystać także możemy w przeszkleniach drzwi, szklanych blatach, półkach oraz w innych projektach, w których stawia się na wyjątkowy rezultat (np. przy tworzeniu biżuterii).

Założeniem procesu fazowania jest stworzenie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy, inaczej ujmując w wyniku przebiegu fazowania dochodzi do załamania tafli szkła, przez co uzyskujemy niezwykły i przykuwający nasze oczy efekt końcowy (więcej na ). Gotowe brzegi szklanej tafli pozbawione są nierówności i ostrości, czego konsekwencją jest starannie obrobiony rant. Z powodu lęku przed skaleczeniem, jest to jeden z podstawowych warunków, jaki powinno spełniać szkło oddane do użytku.

Kiedy elementy ze szkła mają stanowić jedno i być mocno połączone z innymi powierzchniami, możemy zastosować specjalne śruby do szkła jak , które wykonywane są z myślą o tym, żeby nie uszkodziły szkła i aby można było swobodnie je przykręcić. Są doskonałym rozwiązaniem, dla osób, które poszukują sposobu na estetyczne mocowanie szyby, umożliwiające późniejsze zmiany lokalizacji tafli, np. przy przeprowadzce. Jest to wyjątkowo ważne, w przypadkach gdy śruby mają służyć do mocowania szyldów lub luster.

Zainteresowały Cię opisy opisane w naszym tekście? Jeśli tak, to czytaj więcej (https://www.testynaprawojazdy.eu/a0004.html) zbliżone informacje, dotyczące tego działu. Zapraszamy do następnej strony.

roponowany tekst sucha karma dla kotaW obecnych czasach na rynku z każdym rokiem przybywa tego typu produktów, ze względu na coraz większą ilość zakładów pracy zajmujących się ich produkcją, co z pewnością jest niesamowicie korzystne dla kupujących, z powodu bardzo korzystnych cen.

Tags: Wnętrza, przeprowadzki, wykończenie, zastosowanie