Dostępne opcje finansowania - leasing kapitałowy czy leasing operacyjny?

Posted on 04/09/2020 4:25pm

Gdy decydujesz się na leasing finansowy, rozkładasz koszty zakupu na stałe kwoty rat spłacanych przez sprecyzowany czas (w niektórych wypadkach sumy rat mogą być zmienne). Wiesz dokładnie, jakie są miesięczne koszty, zaś wstępny wkład jest niewielki. Korzystasz ze urządzenia nieomal od razu. Po zapłaceniu wszystkich opłat możesz przeciągnąć umowę leasingu ewentualnie uiścić zawczasu ustaloną kwotę by stać się właścicielem auta.

TIR
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Leasing kapitałowy może być korzystny także z punktu widzenia fiskalnego. Charakterystyka leasingu finansowego: określone miesięczne kwoty rat i odsetek, samochód będzie figurować w bilansie razem z odpisami. Najważniejsze atuty leasingu finansowego to: 100 procentowe finansowanie (o ile nie uzgodniono inaczej), pojazd stanie się twoją własnością po upływie czasu wiązania umowy, korzyści podatkowe.Wybór leasingu operacyjnego z kolei oznacza, iż nie nabywasz ciężarówki bądź naczepy, lecz wykupujesz prawa do użytkowania auta elektryczne - (stacje ładowania samochodów) przez sprecyzowany czas. Nie musisz się niepokoić o amortyzację, bowiem po zakończeniu okresu leasingu zobowiązanie za pojazd przejmuje leasingodawca. W tym miejscu więcej: DBK.

Można wybierać spośród szeregu opcji, które zostaną umieszczone w umowie leasingu - w taki sposób inwestujesz we własną firmę, a zarazem ograniczasz koszta jak też ryzyko. Ryzyko spadku wartości trwałej a także żywotności auta podejmuje leasingodawca. To samo tyczy się utylizacji. Leasing operacyjny nie wymaga uwzględnienia w bilansie, natomiast raty będą ujmowane w rachunku przychodów i strat jako koszty.Charakterystyka leasingu operacyjnego: umowa wynajmu na czas określony, wartość pojazdu będzie obniżana do jego wartości trwałej, umowa może być poszerzona o dodatkowe usługi (dla przykładu o kontrakt serwisowy).Najważniejsze zalety leasingu operacyjnego: mniej zadań administracyjnych w porównaniu ze zwykłym nabyciem, leasingodawca podejmuje ryzyko amortyzacji wartości pojazdu i bierze odpowiedzialność za recykling, leasing nie nie ma negatywnego wpływu na wypłacalność przedsiębiorstwa, miesięczne opłaty mogą być odpisane od rezultatów operacyjnych.

Popatrz nie jedynie na nasz artykuł, ale także na komentarze z www. Może pewne z nich zaciekawią Cię na tyle, że zapragniesz zostawić swoją recenzję.

Kiedy postanowimy już jaki rodzaj leasingu nam odpowiada, starczy wystukać w przeglądarkę zwrot: dealer DAF względnie hasło: samochody dostawcze, a z pewnością uzyskamy mnóstwo rezultatów.

Tags: Auto, opłaty, leasing, odsetki