Czym jest regeneracja głowicy samochodowej? Sprawdź, nim pojedziesz do warsztatu

Posted on 26/06/2020 7:46am

Jednym z nadrzędnych elementów silnika jest jego głowica. Jej najważniejszą funkcją jest zamykanie komory spalania oraz stanowienie korpusu dla mechanizmów rozrządu.

Ponadto instalowane są w niej wszelkiego rodzaju czujniki oraz przechodzi przez nią szereg kanałów, np. chłodniczych. Dlatego, gdy ulegnie jakiejś usterce, wymagane jest przeprowadzenie regeneracji głowicy, a jednym z działań jest planowanie głowic Wrocław. Na czym precyzyjnie polega regeneracja?

pod maską samochodu
Author: Yahya S.
Source: http://www.flickr.com
Rozpoczyna się od sprawdzenia szczelności płaszcza wodnego, co jest jedną z cięższych usterek. Jeżeli wykryje się nieszczelności, potrzebne jest wyeliminowanie tych mankamentów stosując do tego metodę spawania. Poza spawaniem mogą być konieczne także inne działania, na przykład wymiana gniazd zaworowych, czyszczenie głowic lub toczenie bębnów hamulcowych, by każdy pojedynczy element silnika działał poprawnie oraz nie prowadził do następnych, znacznie poważniejszych do naprawienia awarii. W sytuacji gdy bowiem nie naprawimy pierwszego defekty, może się zdarzyć, że trudności będą się pogłębiać, aż końcowe koszty naprawy głowicy silnika nas przerażą. Zatem, gdy tylko odkryjemy, iż coś działa nie tak, jak powinno, od razu musimy iść do warsztatu samochodowego.Aby naprawić uszkodzoną głowicę nie można tak po prostu przystąpić do działania, ponieważ najpierw należy odłączyć wszelkie dochodzące do niej przewody oraz inne połączenia. W dalszej kolejności zdejmowana jest pokrywa zaworów.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz w treści (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_kanalizacji_techkar/weze_kanalizacji_20m_techkar,2,3602) zamieszczony tam artykuł. Są tam dodatkowe informacje. One również podnoszą taką problematykę.

Odkręcane są śruby, a jeśli konieczny jest montaż nowej głowicy, trzeba wyekwipować ją w odpowiednie mechanizmy. Nowa głowica musi być przykręcona za pomocą nowych szpilek głowicy, ponieważ poprzednie nie nadają się do ponownego użytkowania. Śruby ulegają rozciągnięciu, a ich wykorzystanie mogłoby przyczynić się do dużej awarii, o ile w ogóle mogłyby zostać użyte. Po takich pracach regeneracyjnych należy ponadto zalać silnik do naprawy - (wyłączanie adblue) nowym olejem, a także wymienić stary filtr oleju.

Jeśli opisanymi działaniami zajmie się doświadczony warsztat samochodowy, np. fachowo planujący głowice we Wrocławiu, wszystko zostanie przeprowadzone szybko i będzie działać, jak należy. Na naprawach auta nie można oszczędzać, gdy chcemy nim w bezpieczny sposób jeździć, w przeciwnym razie już pierwsza przejażdżka może się nie skończyć dla nas odpowiednio.

Tags: montaż, regeneracja, olej, spawanie, koszty, awaria