Co zrobić, kiedy nasz pilot ulegnie zniszczeniu? Zakupić pilota uniwersalnego!

Posted on 07/07/2020 7:46am

Pilot od telewizora, odtwarzacza filmów na DVD czy wieży stereo to bezapelacyjnie jeden z najczęściej gubionych i niszczonych sprzętów domowych. Dlaczego? Dlatego, że ma niewielkie rozmiary i ciągle przekłada się go z miejsca na miejsce. Można na nim przysiąść, można go zdeptać. Pilot słynie także i nie wychodzi z tych kontaktów obronną ręką.


jaki pilot wybrać?
Author: Carlos Castro Ruge
Source: http://www.flickr.com
Innym typowym wrogiem pilotów są małe dzieci. Barwne guziczki stanowią dla nich prawdziwą gratkę. Niestety energia dzieciaków bardzo często ma negatywne następstwa dla delikatnego urządzenia. W przypadku zupełnego zniszczenia pilota mamy dwa wyjścia. Możemy zwrócić się wprost do producenta albo dystrybutora odtwarzacza filmów DVD|naszej wieży stereo i poprosić go o dostarczenie nowego pilota. Nie zawsze się to jednak udaje. Bywa tak, że model odbiornika, który posiadamy w domu nie jest już wytwarzany, a zatem pilot również jest nie do zdobycia. Drugą opcją, która nie uzależnia nas od planów produkcyjnych przedsiębiorstw elektronicznych, jest nabycie pilota uniwersalnego. Urządzenie to z sukcesem zastąpi zagubionego lub zniszczonego pilota oryginalnego i znacznie ułatwi nam życie. Za jego pośrednictwem można bowiem sterować niemal każdym sprzętem muzycznym i telewizyjnym. Czyż to nie miła wizja? Zamiast pilota od telewizora, DVD, wieży i dekodera kablówki teraz wystarczy trzymać w dłoni tylko jeden. Naturalnie rozwiązanie to może się wydawać zbyt piękne, by było prawdziwe. Na świecie istnieją przecież setki modeli urządzeń elektronicznych, które posiadają typowe dla siebie funkcje. Zobacz:


telewizor
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Jak więc wytłumaczyć fakt, że jeden pilot uniwersalny będzie mógł sterować każdym z nich? Rozwiązanie tej zagadki jest wbrew pozorom całkiem proste - . Przed rozpoczęciem korzystania z pilota należy przeprowadzić jego programowanie. Czynność ta opiera się po prostu na wpisaniu do pamięci urządzenia specjalnego kodu, który jest przypisany do konkretnego typu sprzętu. Niewątpliwie trudniej jest podjąć decyzję, jaki pilot kupić. W sklepach tradycyjnych i internetowych mamy do dyspozycji wiele modeli, które różnią się od siebie ceną, wykonaniem i funkcjonalnością. Aby uniknąć błędnego wyboru, warto najpierw zapoznać się z opiniami Internautów bądź znajomego specjalisty.

Tags: model, DVD, sprzęt, przyciski